LR Ürünleri

LR İşimizi Planlayalım

Montaigne’nin dediği gibi “Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez”

Bu işte en önemli konu hedeflerinizin olmasıdır.Sizi yolunuzda tutacak moraliniz bozulduğunda veya sorun yaşadığınızda ayağa kaldıracak hedefiniz olacaktır.Ben işe ilk başladığımdan bu yana aylık hedefler koyarak ilerledim.Liderim Merve hn. ilk hedef saatini almak olmalı dediğinde belli bir odak noktam olduğu için 2 üye ve 2000 puanı daha rahat yaptım evet zorlandım yeri geldi çok hayır aldım ama devam ettim.Bir sonraki ay ki hedefim J.Manager olmaktı yani 3 primli kol ve 4000 puan yapmak onuda yaptım 🙂 çünkü beyninize emir verdiğinizde olacağım dediğinizde komutlar olumluya çalışır ancak yapamam nasıl yaparım dediğinizde ve hedefiniz olmadığında ne yöne gideceğinizi bilemezsiniz beyinde siz olumsuzları ve nasıl yapamayacağınızı kanıtlamaya çalışır. LR‘da 8.ayımda arabamı hak ettim bunu bir sonra ki yazımda detaylı anlayacağım.

Gelelim neler yapabileceğimize;

İlk olarak sistemli ve planlı bir şekilde çalışma hazırlamalıyız.Kimlerle konuşacağız, kimlere sunum yapacağız? Kimlere hangi ürünleri tavsiye edeceğiz? Kimde ne rahatsızlıklar var önce onları belirlemeliyiz…

Hedefinizi günlere yada haftalara bölebilirsiniz.Eğer o ay ki hedefiniz 2000 pw yapıp ilk hediyeniz olan saati kazanmaksa haftalık 500 pw için çalışırsanız ve günde 100 diye devam edersiniz emin olun 2000 pw yi de geçersiniz:)

İlk hediyemizin saat olmasının sebebi zamanımızı en doğru şekilde kullanmak ve kazanacaklarımızın sembolü olan ödüldür.Daha sonra ki hedefimiz LR Aracı olmalıdır.

Bu hedeflere nasıl bir planla ulaşabilirsiniz?

  • Başlangıç setinizi sponsorunuzla birlikte açın:Sponsorunuzdan bu konuda size destek olmasını isteyebilirsiniz eğer sponsorunuz yakınınızda değilse telefondan yada pcden görüntülü arama ile de anlatabilir yada dinleyebilirsiniz.LR iş sistemini ve ürünleri tanışmanız başlangıç için önemlidir.Ne kadar bilgiye sahip olursanız ekibinizi o kadar hızlı kurabilir bir o kadar satışlarınızı artırabilirsiniz.
  • İsim listesi doldurun:Elinize kağıt kaleminizi alıp ilkokul arkadaşlarınızdan tanıdığınız en yakın çevreden esnafa kadar yazmalısınız.İnanın aklınıza kimlerin geldiğine sizde şaşıracaksınız 🙂
  • Randevu alın: Şimdi sıra bu kişilere ulaşıp iş sunumu için randevu almak.Evet bu iş en güzel birebir anlatımla yapılıyor çünkü iletişim daha kuvvetli oluyor.Yeni adayınızla biraraya geldiniz önce biraz sohbet edin ve onu dinleyin hedefleri istekleri neler öğrenin! Daha sonra 45 dk.yı aşmayacak şekilde sunumuzu yapın.Eğer buna imkanınız olmuyorsa telefon ve sosyal medyadan da işinizi anlatabilirsiniz.Burada dikkat etmeniz gereken nokta kişinin en rahat ve sizi iyi dinleyebilir durumda olması gerekir yoksa anlattıklarınız havada kalır ve olumsuz sonuçlanabilir.
  • Altın Kural:LR işinizdeki tüm hedeflere koşarken aksatmadan yerine getirmeniz gereken bir altın kural var: Her ay mutlaka 5 yeni kayıt yapmanız.Yeni iş ortaklarınıza da öğretirseniz kısa zamanda çok büyük  ir ekibe sahip olabilirsiniz.
  • Starter ve Ürün Seminerine Katılın:Hem yeni üyelerinizin hem de sizin eğitimlere katılmanız işinizi büyütmenizle doğru orantılıdır.Ekip liderlerimiz veya şirketimiz birçok eğitim verir ve katılım ücretsizdir.
  • İş araçlarını kullanın: LR olarak 32 yıllık firmamızın geliştirmiş olduğu iş araçları başarılı olmuş bir deneyimi bizlere sunmaktadır.İş araçlarımızı ne kadar kullanırsanız o kadar hızlı başarı merdivenlerini çıkabilirsiniz.Yaptığınız işi,sunumu ve anlatımı ne kadar basit ve anlaşılır yaptırarak kopyalatabilirseniz o kdar işinizi çoğaltabilirsiniz.Yoğun ve karışık anlatım işe henüz başlayan yada size iş ortağı olacak kişinin gözünü korkutup yapamam duygusunu tetikleyebilir.Bu da insan ve zaman kaybınıza yol açar.
  • Sizi bu yolculukta neler bekliyor ?:İşe ilk başladığımızda en yakınlarımızın bize evet diyeceğini düşünerek önce onlara anlatmak isteriz.Unutmayın sizi en acımasızca yargılayacak ve eleştirecek olan yine en yakınlarınızdır buna hazırlıklı olmalı ve hayırlardan etkilenmemelisiniz !! Bu konuda sponsorunuzdan destek isteyebilirsiniz.Bende ilk iş anlattığım zamanlarda kafama takıyordum sonra bunun bir fırsat olduğunu ve herkesin bu fırsatını göremediğini kabul ettiğimde artık sırada ki demeye başladım 🙂 biz insanlara işimizi teklif ederiz gerisini onlara bırakmalıyız..Şu da bir gerçek ki zamanında bana hayır diyenler işimde pes etmediğimi görenler cildimde ki farkı görenler,saatimi tabletimi ve 8.ayımda arabamı hak ettiğimi görenlerin çoğu arayıp tekrar işi anlatırmısın dedi ? 🙂
  • İşinizi ve ekibinizi takip edin,yönlendirin ve onlarla birlikte eğitim alın katlanarak artan bir gelir ve muhteşem şartlara sahip olun.

 

Üyelik Bilgi ve İletişim Formu

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top